Foukaná izolace | HT Izol Izolace a zateplení+420 777 290 880

Foukaná izolace


a hydroizolace plochých střech
SPOČÍTAT ÚSPORU Foukaná izolace cena

Aplikace nového typu materiálu z dřevo vláken

Naše společnost se začala v poslední době výrazněji směřovat k novinkám na trhu, které jsou velmi zajímavé pro aplikace do dřevěných konstrukcí.

Zateplení dřevostavby

Dřevostavby se v poslední době staví čím dál častěji a investoři se přiklánějí k ekologickým materiálům. Nové dřevo vlákno je jedním z takových materiálů, které doplňují na trhu například konopí nebo slámu. Materiál je výrazně kompaktní v balení od výrobce, a proto je i velmi obtížné dřevo vlákno rozvláknit v aplikačním stroji tak, aby se v ideální formě dostalo do konstrukce.

Izolace dřevovláknem

Aplikační stroj pro foukání dřevo vlákna musí mít silný ventilátor. Proto je nutné u klasických strojů pro aplikaci dřevo vlákna použít přídavný ventilátor. Náš aplikační stroj přídavný ventilátor nepotřebuje. Vyvinuli jsme aplikační stroj, který je výrazně univerzální, a proto se s ním dá po malých úpravách a nastaveních připravit stroj pro aplikaci všech dostupných materiálů na našem trhu. Foukaná izolace z dřevo vlákna je se provádí podobně jako ostatní materiály hadicí o průměru 10 cm. Pouze s rozdílem při aplikaci do dutiny stěn, kdy se používá aplikační otočný nástavec, který umožňuje i odsávání vzduchu z dutiny pro lepší vyplnění prostoru.

Dřevo vlákno

Dřevo vlákno je materiál, který zároveň obsahuje fosfát amonný a soli kyseliny borité. Podobně jako celulózová izolace. Tyto přísady ochrání izolaci proti plísním, houbám a dalším škůdcům. Parametry dřevovláknité izolace jsou podobné jako u jiných materiálů určených pro aplikaci foukáním. Jediné, co je oproti klasickým materiálům z minerální vlny jiné je kategorie hoření a vyšší sléhavost. |Co se týká sléhavosti dřevo vlákna tak je podobné jako u celulózy. Proto je nutné při aplikaci takového materiálu dodržet parametry nastavené výrobcem. To znamená hlavně objemovou hmotnost v dané konstrukci. To je důležité pro správné nastavení a vlastnosti foukané izolace z dřevo vláken.

Ukázka aplikace dřevovláknité izolace Steiko Zell do konstrukce vzorové dutiny, která představuje stěnu například dřevostavby.

Nezávazná kalkulace

Foukaná izolace

Sjednejte si u nás zaměření objektu nebo konzultaci zcela zdarma

Zanechte nám kontakt, ozveme se
Ikony HT IZOL
06.04.
Foukaná izolace pro dřevostavby

Izolace používaná pro dřevostavby je z různých typů materiálu. Do dřevostaveb se aplikují moderní materiály - do konstrukcí stěn i stropů dřevostaveb

05.04.
Aplikace nového typu materiálu z dřevo vláken

Dřevostavby se v poslední době staví čím dál častěji a investoři se přiklánějí k ekologickým materiálům. Nové dřevo vlákno je jedním z takových materiálů...

21.02.
Foukaná izolace pro opravu zateplení vodorovných podhledů

Oprava stávajícího zateplení stropních podhledů, které se dnes montují ze sádrokartonu většinou u novostaveb na vazníkový krov je stále častější jev.