Foukaná izolace | HT Izol Izolace a zateplení+420 777 290 880

Foukaná izolace


a hydroizolace plochých střech
SPOČÍTAT ÚSPORU Foukaná izolace cena

Cena foukané izolace a její výhody

Cena foukané izolace se odvíjí hlavně od aplikované objemové hmotnosti materiálu, který se dostane do konstrukce. Objemová hmotnost se dá regulovat nastavením stroje nebo stylem foukání. Tedy přímo ji ovlivňuje i pracovník který izolaci aplikuje. Daná spotřeba materiálu se určuje předem podle normy ČSN EN 14  064 – 2 podle typu konstrukce kam je aplikovaná. Obecně se dá říci, že čím více je konstrukce vertikální je objemová hmotnost foukané minerální izolace vyšší. Do stěn a příček je nejvyšší. Je to i z důvodu předcházení sléhavosti materiálu. Cena foukané minerální izolace je kalkulovaná na jednotky m2 nebo m3. A měla by být předem zákazníkovi předkládaná. A to v takovéto podobě.

Průměrná cena izolace

Přičemž průměrná cena za m3 nafoukané minerální izolace je včetně práce kolem 1000 Kč bez DPH. Cena se odvíjí právě podle zvolené objemové hmotnosti. Ta určuje konečnou cenu.

Pokud bychom kalkulovali do investice dobu návratnosti, a tedy úsporu, kterou foukaná minerální izolace přinese, tak musíme vycházet z několika faktorů.

Musíme znát typ konstrukce a zda se jedná o posílení izolační vrstvy, a nebo jestli se jedná o novou izolační vrstvu. Pak je potřeba vycházet i z celkové skladby konstrukce stropu.

Úspora je v případě zateplení foukanou minerální izolací až 30% . Proto je zateplení touto technologií vysoce účinné a za srovnatelnou cenu proti konkurenčním materiálům, pokud budeme počítat náročnost pokládky desek a rohoží.

Výhody foukané minerální izolace:

 

Cena foukané izolace

Cena foukané izolace se odvíjí od několika zásadních faktorů. Jedním a základním je druh materiálu. Jsou materiály, které pro svoje výrobní náklady a např. způsob balení mají nižší nákupní cenu a tím je i pro zákazníka cena nízká. Je to ale vždy na úkor kvality. Tímto jsou myšleny pař. Různé druhy recyklátů. A to nemusí být jenom minerální vat zrecyklovaná z odřezků desek ze staveb. Může to být i zbytkový polystyren nebo drcený polyuretan. V dnešní době si i menší stavební společnosti samy drtí zbytky a následně je používají jako izolaci.

Objemová hmotnost materiálu

Dalším neméně důležitým faktorem je aplikovaná objemová hmotnost materiálu. To platí především u celulózy, a hlavně u minerálních vláken. Vše je dáno normou a technickými listy, které k materiálu každý výrobce dodává.

Vyšší cena

Obecně se dá říci, že čím vyšší objemová hmotnost, tak je vyšší cena. Je to proto, že je vyšší spotřeba materiálu. Pokud bychom chtěli srovnávat cenu s klasickými materiály, tak musíme vždy porovnávat hlavně druh materiálu, a právě zmiňovanou objemovou hmotnost. Pak se dostaneme v celkové ceně k srovnatelným hodnotám. Uváděná cena za foukanou izolaci se vždy uvádí v hodnotách za m2 nebo spíše za m3. A je to cena včetně aplikace. Tedy s prací. Toto je důležité, protože se stává, že si zákazník zjišťuje ceny klasických materiálů v deskách nebo rolích a zapomene přičíst dopravu, manipulaci s materiálem, čas na realizaci a cenu práce na jednotku. Pokud chceme srovnávat ceny, tak musíme vždy kalkulovat u obou materiálů s cenou konečné izolační vrstvy položené v konstrukci. A to včetně přípravných prací, doprav a dalších faktorů ovlivňujících cenu zateplení.

Naše doporučení je jednoznačné. Pokud stavíte nebo provádíte rekonstrukci a potřebujete izolaci, tak si nechte zpracovat cenovou nabídku od techniků naší společnosti. Tato služba je zdarma. Stačí jen napsat do emailu kontaktní spojení a základní informace o konstrukci. Náš technik se vám ozve a provede bezplatné první posouzení. Včetně následného návrhu technického řešení a cenové kalkulace komplet.

 

Kalkulace zateplení
Vypočítat
Foukaná izolace

Sjednejte si u nás zaměření objektu nebo konzultaci zcela zdarma

Zanechte nám kontakt, ozveme se
Ikony HT IZOL
06.04.
Foukaná izolace pro dřevostavby

Izolace používaná pro dřevostavby je z různých typů materiálu. Do dřevostaveb se aplikují moderní materiály - do konstrukcí stěn i stropů dřevostaveb

05.04.
Aplikace nového typu materiálu z dřevo vláken

Dřevostavby se v poslední době staví čím dál častěji a investoři se přiklánějí k ekologickým materiálům. Nové dřevo vlákno je jedním z takových materiálů...

21.02.
Foukaná izolace pro opravu zateplení vodorovných podhledů

Oprava stávajícího zateplení stropních podhledů, které se dnes montují ze sádrokartonu většinou u novostaveb na vazníkový krov je stále častější jev.