Foukaná izolace | HT Izol Izolace a zateplení+420 777 290 880

Foukaná izolace


a hydroizolace plochých střech
SPOČÍTAT ÚSPORU Foukaná izolace cena

Fólie pro izolaci jezírek a vodních ploch

Voda může být pro lidi nejen starost poslední doby ale také radost v podobě zahradního jezírka a s tím spojeného relaxu. Hydroizolace jezírekrybníků, nádrží a nejrůznějších vodních ploch pomocí jezírkových folií je dnes velmi moderní a žádaný systém, jak vytvořit co nejrozmanitějši tvary izolovaného díla, tak aby byla maximálně splněna jeho funkčnost. Ovšem před budování nádrže je důležité mít na paměti několik věcí:

     Je důležité vědět, že ať stavíte jezírko pouze okrasné či koupací, jedná se o živoucí organismus. Správně může fungovat pouze tehdy, bude-li v souladu návrh jezírka, jeho poloha, hloubka, osazení rostlinami, filtrace i samotné provedení a periodická údržba. Z tohoto důvodu se doporučuje obrátit se na specializované firmy.

Výhody systému izolace jezírek

Výběr izolační fólie

     Izolace tvoří základ jakékoliv dobře fungující stavby. Při výběru jezírkové fólie je nutné mít na paměti, že ušetřených pár set korun při koupi levné fólie v supermarketu vám rozhodně nezaručí správnou funkci v delším časovém rozmezí. U nekvalitní fólie je totiž veliká pravděpodobnost, že během zimy povolí díky roztahování ledu. Že k tomu došlo, zjistíte zpravidla až když je pozdě. Vrchní vrstva ledu bude nenarušená a větracími okénky potíže nelze neodhalit. K úhynu ryb přitom dojde na 99 %. Mezi nejprodávanější jezírkové fólie je právem odborníky na jezírka řazen český výrobek AQUAPLAST 805 nebo Fatrafol P 923 z Fatry Napajedla. Fólie zn. Fatrafol patří mezi námi nejčastěji používané, díky jejich výborné kvalitě a spolehlivosti.

Dva druhy jezírkových fólií

     Tyto jezírkové fólie jsou neškodné pro ryby a všechny druhy vodních rostlin či ostatních vodních organismů. Problém nenastává ani je-li potřeba fólii z jakéhokoli důvodu opravit. Na očištěné místo se jednoduše horkým vzduchem navaří záplata ze stejného materiálu a fólie je opět plně funkční.

     Důležitou vlastností jezírkových fólií je UV stabilita, což v praxi znamená, že fólie nekřehne a nemění své vlastnosti ani v případě dlouhodobého vystavení intenzivnímu slunečnímu záření. Další nezbytnou vlastností jezírkových fólií je také chemická odolnost vůči běžně se vyskytujícím vodám.

Správný podklad jezírka – základ úspěchu při realizaci

     Nutným předpokladem úspěchu staveb je vrstva, která tvoří podklad. V případě výstavby jezírek může podklad tvořit únosný a dostatečně rovný povrch bez ostrých hran a výstupků. Pro zajištění takových vlastností je možné provést srovnání pomocí pískového lože, případně i vytvoření betonového podkladu. Jezírkové fólie by měly být vždy od podkladu odděleny vhodnou separační textilií ze směsi polyesterových a polypropylenových vláken.

Správný výběr rostlin v jezírku

    Správný výběr rostlin do jezírka ovlivňuje jeho vzhled, čistotu a průhlednost vody. Flóra jezírka je jednoznačně závislá na PH vody – ideální hodnoty se pohybují mezi 5,9 - 6,5. Dle PH rostlina buď odčerpává živiny, nebo se před nimi takzvaně „uzavře“. U dobře rozběhlého jezírka musí rostlina růst celou sezónu bez jakéhokoliv hnojiva a dokonce i bez jakéhokoliv obalu či košíku.

Nezávazná kalkulace

Foukaná izolace

Sjednejte si u nás zaměření objektu nebo konzultaci zcela zdarma

Zanechte nám kontakt, ozveme se
Ikony HT IZOL
19.04.
Fólie pro izolaci jezírek a vodních ploch

Hydroizolace jezírek, rybníků, nádrží a nejrůznějších vodních ploch pomocí jezírkových folií je dnes velmi moderní a žádaný systém.

19.04.
Zemní hydroizolační fólie

Výhody hydroizolačních fólií. Izolace je používána pro vytváření izolačních povlaků spodních částí všech typů staveb obytných, správních veřejných, průmyslových, sportovních, zemědělských aj.

06.04.
Foukaná izolace pro dřevostavby

Izolace používaná pro dřevostavby je z různých typů materiálu. Do dřevostaveb se aplikují moderní materiály - do konstrukcí stěn i stropů dřevostaveb