Foukaná izolace | HT Izol Izolace a zateplení+420 777 290 880

Foukaná izolace


a hydroizolace plochých střech
SPOČÍTAT ÚSPORU Foukaná izolace cena

Foukaná izolace

Co je foukaná minerální izolace a jak se aplikuje

Jak vyplývá ze samotného názvu izolace, jedná se o izolaci z přírodních minerálních vláken, která je pomocí přístroje vyfoukána až do konstrukce. Jemné částečky izolace se tudíž dostanou i do těžko přístupných prostor, které by se jinak izolovali velice těžko. Vytváří souvislou izolační vrstvu bez spojů a bez mezer. Eliminují se možné tepelné mosty, které vznikají při montáži klasických minerálních desek a rohoží. Výrazně se také zkracuje a zefektivňuje doba realizace. Nevniká žádný odpad. Zákazník zaplatí jen to, co se nafouká, nic nezbyde.

Stroj pro aplikaci foukané minerální izolace je sestaven z motorového pohonu, 380 V je potřeba pro spuštění. Pokud se na objektu nenachází, je možné využít elektrocentrálu. Nicméně je potřeba tuto informaci dopředu sdělit technikovi. Stroj má vzduchové turbíny, které zajišťují dopravu izolace do konstrukce. Naše společnost používá upravené stroje, které jsou schopné dopravit izolaci až do vzdálenosti 100 m a do výšky 12 patrové budovy. V Násypce stroje jsou rozvlákňovací lopatky, které zajišťují kvalitní zpracování a přípravu komprimovaného materiálu pro přepravu hadicí s výpletem z drátu o průměru 10 cm z vnější strany. Celá realizace probíhá tak, že se dva pracovníci rozdělí a zatím co jeden vkládá materiál do násypky stroje, druhý provádí samotnou aplikaci do konstrukce. Hadice je ve většině případů tažena venkem přes střechu. Uvnitř se tedy budova nestává staveništěm a celá aplikace může probíhat za plného provozu. Dalším velkým bonusem foukané minerální izolace je rychlost. Realizujeme až 80m3 za den, což jsou cca 3 rodinné domy denně. Naše společnost zároveň provádí i přípravné práce potřebné k aplikaci izolace. Jedná se většinou o přípravu montážních otvorů v trámových stropech, nebo v SDK podhledech. Umíme vytvářet rošty z různých typů materiálů a další.

Foukaná izolace
Foukaná izolace
Foukaná izolace
Foukaná izolace
Foukaná izolace
Foukaná izolace
Foukaná izolace
Foukaná izolace
 

Jaké druhy foukané minerální izolace používáme:

Knauf - Supafil loft 045

Jedná se o minerální foukanou izolaci ze skelného panenského vlákna bez pojiva. Nafoukaná izolace nesesedá. Sesedání je neměřitelné (méně než 1%), Uvedený materiál spadá do kategorie označení podle certifikátu S1. Vlákna Supafilu jsou velmi jemná a proto i díky barvě budí dojem klasické vaty používané v domácnostech. Při aplikaci do konstrukcí má nižší objemovou hmotnost, proto je vhodnější např. na SDK podhledy, kde minimálně zatíží stropy. Zároveň je velmi výhodný tento typ izolace i do aplikace do dutin. Např. trámových stropů, dutin ve stěnách, příčkách apod. U tohoto typu foukané minerální izolace se při vyšší objemové hmotnosti parametry stále vylepšují. Nicméně materiál se fyzicky stlačuje jen do určité objemové hmotnosti. Stroje využívané k aplikaci mají omezené možnosti. 

Rockwool - Grand Rock premium

Jedná se o minerální foukanou izolaci z čedičového vlákna s použitím minerálních pojiv. Izolace je hydrofobizovaná. Vlastnosti kamenné vlny umožňují její využití v oblastech, kde je požadována tepelná izolace se  zvýšenou požární ochranou nebo vyššími akustickými požadavky stavebních konstrukcí. Při aplikaci má vyšší objemovou hmotnost než skelná vata. Vlákna jsou hrubší. Foukaná minerální izolace z kamenné vlny je v balení po 20 kg. Každé balení má svůj identifikační štítek s označením data výroby, směny, parametry izolace v obecném měřítku. A dalšími informacemi o výrobku. Při aplikaci je velmi důležitá objemová hmotnost materiálu na m3, u kamenné vlny Rockwool platí, že s vyšší objemovou hmotností se zlepšují i parametry lambdy , součinitele prostupu tepla. Platí to ale poze do max objemové hmotnosti 80 kg/m3. Pak se tento parametr snižuje, protože se snižuje i objem vzduchu mezi vlákny, který zajišťuje že izolace izoluje. I tato foukaná minerální izolace spadá do kategorie sléhavosti do S1, tedy 1% po aplikaci.

Výhody foukané minerální izolace

 

Vhodné typy konstrukcí pro foukané minerální izolace

U konstrukcí, kde se nadá aplikovat izolace do dutiny stropu a je potřeba zachovat pochůznost, tak zde se vytváří rošty z různých typů konstrukčních prvků a izolace se aplikuje pře zaklopení horních pochůzí deskou.

Zateplení stropu - rozdělení

Pro jaké typy staveb je foukaná minerální izolace vhodná

Kalkulace zateplení
Vypočítat
Foukaná izolace

Sjednejte si u nás zaměření objektu nebo konzultaci zcela zdarma

Zanechte nám kontakt, ozveme se
Ikony HT IZOL
16.03.
VYUŽITÍ HYDROIZOLACE

Voda je jedním z největších nepřátel všech staveb a budov, který se nám do budovy může dostat v jakémkoliv skupenství.

16.03.
NÁVRATNOST INVESTICE DO FOUKANÉ IZOLACE

Už máte dost vysokých částek, které se objeví v každoročním zúčtování za energie? Neustále hlídáte spotřebu a omezujete kvůli tomu také svoje pohodlí? Možná pro Vás máme lepší řešení!

08.03.
PARAMETRY FOUKANÉ IZOLACE

Každá izolace, včetně té foukané, by se měla vypočítávat a vyměřovat pro konkrétní konstrukci a nemovitost.