Foukaná izolace | HT Izol Izolace a zateplení+420 777 290 880

Foukaná izolace


a hydroizolace plochých střech
SPOČÍTAT ÚSPORU Foukaná izolace cena

Foukaná izolace pro dřevostavby

Dřevostavby se v posledních letech čím dál více prosazují v % nové výstavby. Jejich oblíbenost je výrazná. Je to hlavně z toho důvodu, že je to velmi jednoduchá stavba, kdy její výstavba trvá i s vypracováním projektu, zřízení stavebního povolení a celé výstavby zhruba rok. Dřevostavby jsou po konstrukční stránce rozdělené na sruby, roubenky a montované dřevostavby. Každá má svoje specifické výhody a vlastnosti. Dřevostavby jsou jak už jejich název napovídá převážně ze dřeva. Pouze se používá v různých podobách a formách. U srubové výstavby je to surové dřevo z kulatin. Jedná se hlavně o stěny. Pro střešní konstrukci se používá také masivní dřevo a různými typy krytin podle zaměření a vkusu investora. Roubené stavby jsou z opracovaného masivního dřeva. Vypadají už více jako klasické stavby. Nicméně tento typ dřevostaveb zůstává klasickou stavbou bez fasádní izolace ve skladbě. Třetím typem dřevostaveb jsou montované dřevostavby. Asi nejvíce realizovaných dřevostaveb je tohoto typu. Je to nejméně nákladná stavba. A to i ve vztahu ke klasickým cihelným domům. Další velkou výhodou je rychlost výstavby a také cena. Cena montované dřevostavby je nižší než ve stejné výměře dům postavený z cihel nebo tvárnic. Skladby stěny dřevostavby je různá. Podle typu a podle výrobce. Každý dodavatel dřevostaveb má svoje technologické postupy a skladby.

Používané izolační materiály pro dřevostavby

Izolace používaná pro dřevostavby je z různých typů materiálů. Nejčastěji se používá klasika. Minerální desky nebo rohože jsou používané hlavně do skladby stěn. Průměrná tloušťka je 200 mm. Ale jsou i firmy, které si zakládají na vysokých hodnotách tepelného odporu a do stěn dávají i 300 mm izolantu v klasických parametrech. Na stropních konstrukcích se rovněž využívá hlavně minerální vata v deskách nebo rohožích.

Nové materiály pro zateplení dřevostaveb

Tak jak přicházejí nové materiály na trh, tak i firmy, které staví dřevostavby se přizpůsobují a aplikují moderní materiály do konstrukcí stěn i stropů dřevostaveb. Nejlepší vhodnou alternativou na zateplení stropů dřevostaveb je foukaná minerální izolace. Nejčastěji využíváme pro tyto aplikace foukanou minerální izolaci Rockwool nebo Climastone L. Klasická kamenná vlna je vynikající alternativou ve formě foukané izolace. Dokonale pokraje plochu stropu. Další možnou alternativou která se hodí k dřevostavbám je dřevovláknitá izolace. Je to materiál nový a ideální pro své parametry pro aplikace jak na volnou plochu stropu dřevostavby, tak ale i pro aplikace do dutin sendvičového panelu montované dřevostavby. Dřevovláknitou izolaci aplikuje společnost HT-IZOL s.r.o. jako jedna z mála společností na trhu. K realizaci je potřeba speciální aplikační stroj a velké zkušenosti s foukanou izolací obecně. Je to hlavně z důvodu dodržení objemových hmotností materiálu v konstrukci. To znamená, aby měl technik provádějící zateplení velké zkušenosti. Navíc je dřevovláknitá izolace cenově dostupná. V porovnání s ostatními materiály určenými k foukání je cena podobná. A při stejných tepelných parametrech.

Nezávazná kalkulace

Foukaná izolace

Sjednejte si u nás zaměření objektu nebo konzultaci zcela zdarma

Zanechte nám kontakt, ozveme se
Ikony HT IZOL
16.03.
VYUŽITÍ HYDROIZOLACE

Voda je jedním z největších nepřátel všech staveb a budov, který se nám do budovy může dostat v jakémkoliv skupenství.

16.03.
NÁVRATNOST INVESTICE DO FOUKANÉ IZOLACE

Už máte dost vysokých částek, které se objeví v každoročním zúčtování za energie? Neustále hlídáte spotřebu a omezujete kvůli tomu také svoje pohodlí? Možná pro Vás máme lepší řešení!

08.03.
PARAMETRY FOUKANÉ IZOLACE

Každá izolace, včetně té foukané, by se měla vypočítávat a vyměřovat pro konkrétní konstrukci a nemovitost.