Foukaná izolace | HT Izol Izolace a zateplení+420 777 290 880

Foukaná izolace


a zateplení domů
SPOČÍTAT ÚSPORU Foukaná izolace cena

Stříkané izolace

Izolace PUR – stříkaná polyuretanová pěna patří k nejefektivnějším typům izolací. Izolace PUR ve formě měkké a tvrdé je ve své podstatě směs dvou látek (polyolu a izokyanátu), při jejichž smíchání pod vysokou teplotou a tlakem vznikne směs, ve které se vytvoří  obrovské množství malých vzduchových bublinek. Směs expanduje na několikanásobek svého původního objemu. V závislosti na buněčné struktuře lze

Izolace PUR můžeme dělit na:

Izolace PUR s otevřenou strukturou buněk tzv. měkká pěna / 8 – 10 kg/m3

- izolace PUR Tecnofoam G-2008 (stříkaná izolační pěna)
- izolace PUR Tecnofoam G-2008 (vstřikovaná izolační pěna)

Izolace PUR s uzavřenou strukturou buněk

- izolace PUR TECNOFOAM G-2049 (Stříkaná izolační pěna)
- izolace PUR TECNOFOAM G-2048 (Stříkaná izolační pěna)
- TECNOFOAM G-2040 (částečně pochozí pěnové izolace – o hustotě 40 kg/m3)
- TECNOFOAM G-2050 (částečně pochozí pěnová izolace – o hustotě 50 kg/m3)
- TECNOFOAM I-2035 (vstřikovaná izolační pěna - o hustotě 35 kg/m3)

Stříkaná izolace PUR

Správně aplikovaná izolace PUR nemění svůj tvar a vydrží po celou dobu životnosti budovy. Izolace PUR drží velmi pevně a přilne prakticky na všechny typy podkladů, jelikož se umí flexibilně přizpůsobit pohybu budovy. Pouze v případě mastného povrchu je nutné provézt odmaštění. Izolace pur je použitelná pro všechny typy konstrukcí – od základů po střechu – pro více informací o vhodném typu izolace se poraďte s naším technikem. Nabízíme komplexní služby v oblasti posouzení objektu s návrhem technického řešení, kalkulací.

Izolace PUR je v současné době jedna z nejdokonalejších typů tepelné izolace (přilnavost, technické parametry, neprodyšnost, bezespárá vrstva) izolační systém, který dlouhodobě spoří náklady spojené s vytápěním a klimatizací objektu. Jedná-li se o kvalitní produkt (i v rámci izolace PUR lze narazit na produkty nekvalitní či o levné kopie), izolační vlastnosti jsou srovnatelné s jinými typy izolačních materiálů do objemové hmotnosti 12 kg/m3. U vyšší objemové hmotnosti PUR izolace se výrazně zvyšuje tepelně izolační schopnost aplikované vrstvy. Velkou výhodou je jednoduchost, časová nenáročnost a hlavně čistota aplikace – to jsou další velké klady, které je žádoucí při pořizování izolačního materiálu reflektovat.

Jedinou nevýhodou izolace PUR v jakékoliv formě a objemové hmotnosti je její hořlavost. Spadá do kategorie E. Izolace PUR také degraduje díky UV záření. Proto je nutné při aplikaci na střechy apod. vrstvu izolace opatřit ochranným alifatickým nátěrem. Případně nástřikem hydroizolační membránou Polyurea nebo produkty od společnosti Maris Polymers.

Výběr stříkané izolace

Při výběru izolace je nutné počítat s dlouhodobého hlediska. Pořizovací hodnota je pouze jednou z položek a je-li zasazena do dlouhodobého horizontu, jedná se o položku, kterou lze samostatně srovnávat pouze do určité míry. izolace PUR prokazatelně spoří náklady spojené s vytápěním, což představuje vyjádřeno v konkrétních číslech významnou položku v rozpočtu.

 

Server Error

Server Error

We're sorry! The server encountered an internal error and was unable to complete your request. Please try again later.

error 500