Foukaná izolace | HT Izol Izolace a zateplení+420 777 290 880

Foukaná izolace


a hydroizolace plochých střech
SPOČÍTAT ÚSPORU Foukaná izolace cena

Vhodné konstrukce pro foukanou izolaci

Aplikace foukané izolace je vhodná pro všechny typy konstrukcí, které se běžně izolují klasickým způsobem, a to minerálními deskami nebo rohožemi.

Konstrukce pro foukanou izolaci

Jsou však konstrukce, pro které je foukaná izolace vhodnější více než klasický způsob. A to jsou především zavěšené SDK podhledy na vazníkovém krovu. Složitost vazníkových krovů a navazující rošt z profilů na SDK přímo vybízí pro aplikaci foukané izolace. Díky jedinečnosti této technologie se dokonale vyplní prostor mezi profily a vazníky a vytvoří se tak souvislá vrstva bez mezer a bez spojů.

 

Dutiny pro aplikaci foukané izolace

Další typickou konstrukcí pro aplikaci foukané izolace jsou dutiny. Nejčastěji jsou to dutiny trámových stropů. Většina starších domů, kde je půda využívaná ke skladování má trámový strop zaklopený betonovým potěrem. Proto abychom zachovali pochůznost stropu a půda se mohla dále využívat potřebujeme izolaci dostat do prázdné dutiny mezi trámy. Provádí se to tak, že se podélně přes trámy provede řez betonem, odklopí se záklopové prkno a pak se postupně za pomoci hadice vyplní dutiny stropu. Poté se prkno zaklopí a montážní otvor se uzavře novým potěrem z betonu. Půda je pak nadále využívaná a izolace stropu plně funkční.

 

Vhodnost tepelné izolace

Foukaná izolace je tak jedinečná, že se hodí prakticky všude tam, kde je tepelná izolace potřeba. Jako například Dutiny dvouplášťových střech. TZV. pultové , nebo ploché střechy kde je v podstřešním prostoru dutiny, která je nízká a většinou špatně zateplená. A tak se konstrukce v létě přehřívá a v zimě chladne rychleji. I zde se dá velmi jednoduše otevřít jeden vstup do dutiny a provézt zateplení foukanou izolací na celou plochu spodního stropu. Zde je důležité zároveň i zachovat nebo dodělat provětrání střešního pláště nad izolací. Aby vlhkost odcházela ven.

 

Využítí foukané izolace je i pro betonové stropy kde nemáme dutinu. Dá se provádět v různých variantách. Pokud je strop využívaný a je potřeba zachovat pochůznost, je nutné před aplikací izolace zhotovit rošt do kterého se poté nafouká izolace a rošt se zaklopí buď OSB deskami, nebo prkny.

 

Aplikace foukané izolace na volno

Další variantou je aplikaci izolace na volno, a zhotovení pouze revizních lávek k důležitým místům na půdě jako je výlez na střechu, nebo komíny. A nebo je možné foukanou izolací pokrýt na volnou celou plochu a nechat otevřenou. Pak se ale půda nedá dále využívat, protože do izolace se nesmí vstupovat ani jinak s ní manipulovat. To se nesmí s žádnou izolací, aby se nepoškodila.

Kalkulace zateplení
Vypočítat
Foukaná izolace

Sjednejte si u nás zaměření objektu nebo konzultaci zcela zdarma

Zanechte nám kontakt, ozveme se
Ikony HT IZOL
06.04.
Foukaná izolace pro dřevostavby

Izolace používaná pro dřevostavby je z různých typů materiálu. Do dřevostaveb se aplikují moderní materiály - do konstrukcí stěn i stropů dřevostaveb

05.04.
Aplikace nového typu materiálu z dřevo vláken

Dřevostavby se v poslední době staví čím dál častěji a investoři se přiklánějí k ekologickým materiálům. Nové dřevo vlákno je jedním z takových materiálů...

21.02.
Foukaná izolace pro opravu zateplení vodorovných podhledů

Oprava stávajícího zateplení stropních podhledů, které se dnes montují ze sádrokartonu většinou u novostaveb na vazníkový krov je stále častější jev.