Foukaná izolace | HT Izol Izolace a zateplení+420 777 290 880

Foukaná izolace


a hydroizolace plochých střech
SPOČÍTAT ÚSPORU Foukaná izolace cena

Zásadní výhody foukané izolace v praxi

U foukané izolace se jedná o mnoho výhod, které řadí tuto technologii na velmi pokročilou. Základní a velkou výhodou je dokonalé pokrytí plochy v konstrukci bez spojů a bez mezer. Důležité v tomto je i to, že se jedná o pokládku izolace tzv. bez zásahu lidského faktoru. Tudíž se nedá poškodit při realizaci v konstrukci. Má tedy izolace stejné vlastnosti a parametry v celé ploše.

Aplikace foukané izolace za plného provozu

Další obrovskou výhodou je aplikace za plného provozu. Z domova nemáte staveniště. Vše se odehrává pouze na dodávce a přímo v konstrukci. Hadice vede většinou venkem objektu přes střechu. To znamená, že nikde nepřekáží.

Rychlost aplikace

S tím souvisí i jedinečná výhoda a tou je rychlost aplikace. Průměrný rodinný domek jsme schopni zateplit za pouhé 3 až 4 hodiny. U velkých staveb, kde na sebe navazují další stavební práce je to velké plus.

Nehořlavost a protipožární izolace

Další velké výhody souvisejí hlavně s vlastnostmi materiálů. U minerálního vlákna, které i my preferujeme je to hlavně nehořlavost, jedná se přímo o protipožární izolaci.,

Nenasákavost

Za další je to nenasákavost. Materiál z minerálního vlákna je hydrofobizován a i když do něj zateče, tak po následném vyschnutí nemění své vlastnosti.

Sléhavost

Důležitým faktorem, který hraje významnou roli, je sléhavost. Opět pokud by se jednalo o minerální vlákno, tak je to materiál, který nesléhá. A ani v čase nepodléhá sesedavosti. To ho řadí mezi TOP materiály pro foukanou izolaci.

Samozřejmě že i ostatní materiály se vyznačují podobnými vlastnostmi pro aplikaci do různých konstrukcí, ale už je to horší pokud bychom hodnotili vlastnosti samotného materiálu. Polyuretanové materiály jsou vysoce hořlavé, celulóza je zase nasákavá, a podobně je na tom i polystyren, který je hořlavý. Z tohoto důvodu se v současné době realizační firmy přiklánějí více k minerálnímu vláknu a obrací se tak trend, který zde byl nastaven 30 let zpátky. Objevují se i nové materiály, které mají své výhody, ale i nevýhody. Jako například dřevo vlákno. Tady je to stále spíše výjimečný druh používaného materiálu, vzhledem k ceně. A je to spíše záležitost zájmu o novou ekologickou variantu.

 

Kalkulace zateplení
Vypočítat
Foukaná izolace

Sjednejte si u nás zaměření objektu nebo konzultaci zcela zdarma

Zanechte nám kontakt, ozveme se
Ikony HT IZOL
16.03.
VYUŽITÍ HYDROIZOLACE

Voda je jedním z největších nepřátel všech staveb a budov, který se nám do budovy může dostat v jakémkoliv skupenství.

16.03.
NÁVRATNOST INVESTICE DO FOUKANÉ IZOLACE

Už máte dost vysokých částek, které se objeví v každoročním zúčtování za energie? Neustále hlídáte spotřebu a omezujete kvůli tomu také svoje pohodlí? Možná pro Vás máme lepší řešení!

08.03.
PARAMETRY FOUKANÉ IZOLACE

Každá izolace, včetně té foukané, by se měla vypočítávat a vyměřovat pro konkrétní konstrukci a nemovitost.