HYDROIZOLACE STŘECH

/
/
Postup rekonstrukce

Postup rekonstrukce


V ploše střešního pláště se zachovává svod vody podle dispozic střechy. Důležité je, aby po položení zateplováku a folie nevznikla místa, kde se bude držet voda. Tloušťka tepelné izolace je standardně klem 160 – 200 mm. Při pokládání izolace je velmi důležité, aby byl dobře zpracovaný kotevní plán, který určuje kolik kotvících prvků použijeme v jednotlivých oblastech střechy. Spolu s plánem provedeme tahové zkoušky, které definují druh kotev, aby v ploše střechy byla izolace dobře ukotvená a dobře odolávala povětrnostním vlivům.

Bez tahových zkoušek a kotevního plánu bychom nedoporučovali pokládat novou izolaci a krytinu na střechu. Mohlo by ve výjimečném případě dojít k odloupnutí hydroizolace od podkladu a to díky extrémních klimatických podmínkách.

Vždy je nutné řešit rekonstrukci střechy komplexně, proto je nutné střechu doplnit o další položky jako například hromosvod, vpustě a případně chrliče tak, aby se na ní nedržela voda. Mezi další části střechy patří odvětrávací šachty s ventilátory, které jsou většinou funkční a dochází zde k zateplení jejich podstavců. Staré komínky z azbestu se vždy nahradí novými z PVC materiálů. Takto je rekonstrukce střechy kompletní.
DSC 17 - HT Izol - Prvotřídní zateplení a izolace nejvyšší kvality

Komplexní rekonstrukce

Výměna hydroizolace se provádí včetně zateplení. Důležité je zachování spádu směrem do střechy, provedení tahových zkoušek a vytvoření kotevního plánu.

DSC 5 1 - HT Izol - Prvotřídní zateplení a izolace nejvyšší kvality

Střecha jako komplet

Spolu s výměnou hydroizolace je třeba taky myslet na zateplení odvětrávacích šachet s ventilátory nebo výměnu komínků z azbestu za nové z PVC materiálu.

DSC 24 - HT Izol - Prvotřídní zateplení a izolace nejvyšší kvality
calculator - HT Izol - Prvotřídní zateplení a izolace nejvyšší kvality

Zaujala vás tato služba?

Nejčastějším problémem je degradace stávajícího střešního pláště, díky čemuž do střechy zatéká.

DSC 17 - HT Izol - Prvotřídní zateplení a izolace nejvyšší kvality

Reference

Rodinný dům, Košetice

Rodinný dům, Milevsko

Rodinný dům, Chrbonín

Kancelář, Hlasivo

Rodinný dům, Borotín

Dřevostavba, Cep u Třeboně

Zanechte nám zprávu

zelena-usporam-zakladni-varianta-lg

Nová zelená úsporám Light

Námi používané materiály splňují požadavky pro získání dotace Nová zelená úsporám Light! Kontaktujte nás pro bezplatné posouzení.