SÁDROKARTONOVÉ KONSTRUKCE

/
/
Výhody sádrokartonu

Pevný, odolný a přitom lehký


Sádrokarton se vyznačuje mnoha jedinečnými vlastnostmi, jejichž kombinace nelze u jiných materiálů docílit. Sádrokarton je pevný, odolný, lehký, snadno opravitelný a vyniká dlouhou životností.
DSC 7 1 - HT Izol - Prvotřídní zateplení a izolace nejvyšší kvality

Zvuková pohltivost

Pohltivost materiálů v interiéru je důležitým parametrem při řešení celkové akustické pohody místnosti. Doba dozvuku by měla být optimalizována vždy individuálně pro danou velikost a účel místnosti. Akusticky účinné materiály Rigips – zejména perforované sádrokartonové desky a kazety – vynikají rovnoměrným průběhem zvukové pohltivosti v celém frekvenčním rozsahu stavební akustiky.

Vysoká únosnost

Únosnost sádrokartonové desky je až 34 kg na jeden kotevní bod při použití běžného vrutu do dřeva Ø 5 mm. To vše bez převrtání a speciálních hmoždinek při excentricitě „e” = 100 mm. Poličky s knihami, televizi, garnýže či obrazy je možné velmi snadno upevnit na stěně běžným šroubovákem. Výhodou je možnost umístit jednotlivé vruty s minimální roztečí 30 mm, aniž by byla omezena únosnost každého vrutu.

Kotvení bez výztuh, bez hmoždinek a bez předvrtání

Předměty lze kotvit bez předem nainstalovaných výztuh či výdřev. Není nutné dopředu přemýšlet, kde a jak budou na stěně umístěny jednotlivé předměty. Tento fakt ocení nejen uživatelé interiérů, ale také montážníci, projektanti a architekti.Do sádrokartonových desek je možné kotvit předměty běžným vrutem bez předvrtání a hmoždinek. Odpadá úklid nepořádku po vrtání a sádrování otvorů pro hmoždinku. Není třeba ani speciální nářadí, stačí běžné vruty do dřeva Ø 5 mm a šroubovák.

Dokonalé vlastnosti

Sádrokarton se vyznačuje mnoha jedinečnými vlastnostmi. Je pevný, odolný, lehký, snadno opravitelný a vyniká dlouhou životností.

DSC 6 - HT Izol - Prvotřídní zateplení a izolace nejvyšší kvality

Vysoká únosnost​

Únosnost sádrokartonové desky je až 34 kg na jeden kotevní bod při použití běžného vrutu do dřeva Ø 5 mm. To vše bez převrtání a speciálních hmoždinek.

DSC 13 - HT Izol - Prvotřídní zateplení a izolace nejvyšší kvality
calculator - HT Izol - Prvotřídní zateplení a izolace nejvyšší kvality

Zaujala vás tato služba?

Sádrokartonové desky Rigips jsou až 7x lehčí, díky čemuž představují menší zatížení nosné konstrukce budovy.

DSC 12 1 - HT Izol - Prvotřídní zateplení a izolace nejvyšší kvality

Reference

Rodinný dům, Košetice

Rodinný dům, Milevsko

Rodinný dům, Chrbonín

Kancelář, Hlasivo

Rodinný dům, Borotín

Dřevostavba, Cep u Třeboně

Rodinný dům, Mnichovice

Rodinný dům, Chýnov

Panelový dům, Tábor

Zanechte nám zprávu

zelena-usporam-zakladni-varianta-lg

Nová zelená úsporám Light

Námi používané materiály splňují požadavky pro získání dotace Nová zelená úsporám Light! Kontaktujte nás pro bezplatné posouzení.