SÁDROKARTONOVÉ KONSTRUKCE

/
/
Výhody sádrokartonu

Pevný, odolný a přitom lehký


Sádrokarton se vyznačuje mnoha jedinečnými vlastnostmi, jejichž kombinace nelze u jiných materiálů docílit. Sádrokarton je pevný, odolný, lehký, snadno opravitelný a vyniká dlouhou životností.
DSC 7 1

Zvuková pohltivost

Pohltivost materiálů v interiéru je důležitým parametrem při řešení celkové akustické pohody místnosti. Doba dozvuku by měla být optimalizována vždy individuálně pro danou velikost a účel místnosti. Akusticky účinné materiály Rigips – zejména perforované sádrokartonové desky a kazety – vynikají rovnoměrným průběhem zvukové pohltivosti v celém frekvenčním rozsahu stavební akustiky.

Vysoká únosnost

Únosnost sádrokartonové desky je až 34 kg na jeden kotevní bod při použití běžného vrutu do dřeva Ø 5 mm. To vše bez převrtání a speciálních hmoždinek při excentricitě „e” = 100 mm. Poličky s knihami, televizi, garnýže či obrazy je možné velmi snadno upevnit na stěně běžným šroubovákem. Výhodou je možnost umístit jednotlivé vruty s minimální roztečí 30 mm, aniž by byla omezena únosnost každého vrutu.

Kotvení bez výztuh, bez hmoždinek a bez předvrtání

Předměty lze kotvit bez předem nainstalovaných výztuh či výdřev. Není nutné dopředu přemýšlet, kde a jak budou na stěně umístěny jednotlivé předměty. Tento fakt ocení nejen uživatelé interiérů, ale také montážníci, projektanti a architekti. Do sádrokartonových desek je možné kotvit předměty běžným vrutem bez předvrtání a hmoždinek. Odpadá úklid nepořádku po vrtání a sádrování otvorů pro hmoždinku. Není třeba ani speciální nářadí, stačí běžné vruty do dřeva Ø 5 mm a šroubovák.

Dokonalé vlastnosti

Sádrokarton se vyznačuje mnoha jedinečnými vlastnostmi. Je pevný, odolný, lehký, snadno opravitelný a vyniká dlouhou životností.

DSC 6

Vysoká únosnost​

Únosnost sádrokartonové desky je až 34 kg na jeden kotevní bod při použití běžného vrutu do dřeva Ø 5 mm. To vše bez převrtání a speciálních hmoždinek.

DSC 13
calculator

Zaujala vás tato služba?

Sádrokartonové desky Rigips jsou až 7x lehčí, díky čemuž představují menší zatížení nosné konstrukce budovy.

DSC 12 1

Reference

Rodinný dům, Dobrá Voda

Půdní vestavba, Protivín

Rodinný dům, Tábor

Bytový dům, Karlovy Vary

Rodinný dům, Brno

Rodinný dům, Malšice

Bungalov, Opava

Panelový dům, Tábor

Rodinný dům, České Budějovice

Zanechte nám zprávu