FOUKANÁ IZOLACE

/
/
Kde izolaci aplikovat

Kde foukanou izolaci aplikovat?


Aplikace foukané izolace je vhodná pro všechny typy konstrukcí, které se běžně izolují klasickým způsobem, a to minerálními deskami nebo rohožemi. Jsou však konstrukce, pro které je foukaná izolace vhodnější více než klasický způsob.

Jedná se především o zavěšené SDK podhledy na vazníkovém krovu. Složitost vazníkových krovů a navazující rošt z profilů na SDK přímo vybízí pro aplikaci foukané izolace. Díky jedinečnosti této technologie se dokonale vyplní prostor mezi profily a vazníky, kde se vytvoří souvislá vrstva bez mezer a bez spojů.
DSC 10 1 - HT Izol - Prvotřídní zateplení a izolace nejvyšší kvality

Dutiny

Pro aplikaci foukáním se přírodní celulóza upravuje do předem připravených pytlů a komprimuje se. Vlastnosti materiálu jsou stejné jako u použití klasických materiálů. Skelné vlákno stejně jako to čedičové odolává vlhkosti a spadá do kategorie S1, tedy sléhavost pouze 1% při aplikaci. Dá se říci, že pokud nafoukáte celulózu do konstrukce a to v různých výškách, zůstane stabilní i v čase a neslehne se.

​​Pultové a ploché střechy

Foukaná izolace je díky svým vlastnostem tak jedinečná, že se hodí prakticky do všech míst, kde je tepelná izolace potřeba. Jako například dutiny dvouplášťových střech, nebo-li pultové a ploché střechy. U tohoto typu střech je v podstřešním prostoru dutina, která je nízká a většinou špatně zateplená. Díky tomu se konstrukce v létě nepřehřívá a v zimě rychle chladne. Zde lze velmi jednoduše otevřít jeden vstup do dutiny a provést zateplení foukanou izolací na celou plochu spodního stropu. Zároveň je důležité zachovat nebo dodělat provětrání střešního pláště nad izolací tak, aby vlhkost odcházela ven.
DSC 5 - HT Izol - Prvotřídní zateplení a izolace nejvyšší kvality

Rychlá aplikace

Průměrný rodinný domek jsme schopni zateplit za pouhé 3 až 4 hodiny! Aplikace foukané izolace se provádí za plného provozu, takže se vám z domu nestane staveniště.

DSC 13 1920px - HT Izol - Prvotřídní zateplení a izolace nejvyšší kvality

Nejlepší izolační materiál

Přírodní celulóza je nehořlavá, díky čemuž plní funkci protipožární izolace. Díky hydrofobizaci do sebe izolace nevsakuje vodu a po čase nesléhá.

DSC 12 1920px - HT Izol - Prvotřídní zateplení a izolace nejvyšší kvality
calculator - HT Izol - Prvotřídní zateplení a izolace nejvyšší kvality

Zaujala vás tato služba?

Díky dostatečnému zateplení foukanou izolací ušetříte až 30% výdajů za vytápění.

DSC 6 1200px - HT Izol - Prvotřídní zateplení a izolace nejvyšší kvality

Reference

Bungalov, Dražice

Rodinný dům, Tábor

Rodinný dům, Praha 10

Rodinný dům, Radimovice u Želče

Rodinný dům, Jindřichův Hradec

Obchodní prostor, Jevany u Prahy

Rodinný dům, Planá nad Lužnicí

Řadový dům, Planá nad Lužnicí

Garáové stání, Tálín

Zanechte nám zprávu