FOUKANÁ IZOLACE

/
/
Kde izolaci aplikovat

Kde foukanou izolaci aplikovat?


Aplikace foukané izolace je vhodná pro všechny typy konstrukcí, které se běžně izolují klasickým způsobem, a to minerálními deskami nebo rohožemi. Jsou však konstrukce, pro které je foukaná izolace vhodnější více než klasický způsob.

Jedná se především o zavěšené SDK podhledy na vazníkovém krovu. Složitost vazníkových krovů a navazující rošt z profilů na SDK přímo vybízí pro aplikaci foukané izolace. Díky jedinečnosti této technologie se dokonale vyplní prostor mezi profily a vazníky, kde se vytvoří souvislá vrstva bez mezer a bez spojů.
DSC 10 1

Dutiny

Pro aplikaci foukáním se přírodní celulóza upravuje do předem připravených pytlů a komprimuje se. Vlastnosti materiálu jsou stejné jako u použití klasických materiálů. Skelné vlákno stejně jako to čedičové odolává vlhkosti a spadá do kategorie S1, tedy sléhavost pouze 1% při aplikaci. Dá se říci, že pokud nafoukáte celulózu do konstrukce a to v různých výškách, zůstane stabilní i v čase a neslehne se.

​​Pultové a ploché střechy

Foukaná izolace je díky svým vlastnostem tak jedinečná, že se hodí prakticky do všech míst, kde je tepelná izolace potřeba. Jako například dutiny dvouplášťových střech, nebo-li pultové a ploché střechy. U tohoto typu střech je v podstřešním prostoru dutina, která je nízká a většinou špatně zateplená. Díky tomu se konstrukce v létě nepřehřívá a v zimě rychle chladne. Zde lze velmi jednoduše otevřít jeden vstup do dutiny a provést zateplení foukanou izolací na celou plochu spodního stropu. Zároveň je důležité zachovat nebo dodělat provětrání střešního pláště nad izolací tak, aby vlhkost odcházela ven.
DSC 5

Rychlá aplikace

Průměrný rodinný domek jsme schopni zateplit za pouhé 3 až 4 hodiny! Aplikace foukané izolace se provádí za plného provozu, takže se vám z domu nestane staveniště.

DSC 13 1920px

Nejlepší izolační materiál

Přírodní celulóza je nehořlavá, díky čemuž plní funkci protipožární izolace. Díky hydrofobizaci do sebe izolace nevsakuje vodu a po čase nesléhá.

DSC 12 1920px
calculator

Zaujala vás tato služba?

Díky dostatečnému zateplení foukanou izolací ušetříte až 30% výdajů za vytápění.

DSC 6 1200px

Reference

Rodinný dům, Dobrá Voda

Půdní vestavba, Protivín

Rodinný dům, Tábor

Bytový dům, Karlovy Vary

Rodinný dům, Brno

Rodinný dům, Malšice

Bungalov, Opava

Panelový dům, Tábor

Rodinný dům, České Budějovice

Zanechte nám zprávu