ZELENÉ STŘECHY

/
Zelené střechy

Dokonalé spojení s přírodou


Historie zelených střech je datována již hluboko v minulosti. Jedná se nejen o zajímavou pohledovou záležitost ale také o funkční konstrukci, která má v porovnání s běžnou střechou bezesporu velké výhody. V případě, že je hydroizolace dobře spádovaná a nestojí zde voda, prodlužuje tato konstrukce životnost hydroizolace, neboť ta nepodléhá degradaci UV záření. Plynulý odtok vody je důležitý z toho důvodu, že ve ,,výluhu“ zeminy v loužích na hydroizolaci se výborně daří mikroorganizmům, které hydroizolaci v její životnosti rozhodně nepomáhají.

Co jsou to zelené střechy?

Jedná se o funkční konstrukci, která má v porovnání s běžnou střechou bezesporu velké výhody. V případě, že je hydroizolace dobře spádovaná a nestojí zde voda, prodlužuje tato konstrukce životnost hydroizolace, neboť ta nepodléhá degradaci díky UV záření. Plynulý odtok vody je důležitý z toho důvodu, aby se v loužích na hydroizolaci nemnožili mikroorganismy, které hydroizolaci v její životnosti rozhodně nepomáhají.

Velkou výhodou u zelených střech je to, že během léta odpařující se voda ochlazuje konstrukci střechy a zpomaluje prostup tepla. Díky tomu je v interiéru domu chladněji. Mezi další výhody zelených střech patří produkce kyslíku, absorpce škodlivin ze vzduchu, redukce teplot mezi dnem a nocí, nehořlavost, zmírnění kolísání vlhkosti vzduchu, při správném provedení neomezená životnost, šíření vůně a vytváření životního prostoru pro hmyz a samozřejmě prostor pro rekreaci a odpočinek.

Lepší klima v domě

Odpařující se voda ochlazuje konstrukci střechy a v kombinaci se zpomalením prostupu tepla následkem přidané zeminy je v interiéru domu chladněji.

DSC 24 1200px - HT Izol - Prvotřídní zateplení a izolace nejvyšší kvality

Oáza pro vaše okolí

Zelená střecha napomáhá v produkci kyslíku, absorbuje škodliviny ze vzduchu, zmírňuje kolísání vlhkosti vzduchu, šíří vůně a vytváří životní prostor pro hmyz.

DSC 29 1200px - HT Izol - Prvotřídní zateplení a izolace nejvyšší kvality
calculator - HT Izol - Prvotřídní zateplení a izolace nejvyšší kvality

Zaujala vás tato služba?

Zelená střecha prodlužuje životnost hydroizolace střechy až na 50 let, neboť nepodléhá degradaci díky UV záření.

DSC 28 1200px - HT Izol - Prvotřídní zateplení a izolace nejvyšší kvality

Reference

Rodinný dům, Košetice

Rodinný dům, Milevsko

Rodinný dům, Chrbonín

Kancelář, Hlasivo

Rodinný dům, Borotín

Dřevostavba, Cep u Třeboně

Zanechte nám zprávu

zelena-usporam-zakladni-varianta-lg

Nová zelená úsporám Light

Námi používané materiály splňují požadavky pro získání dotace Nová zelená úsporám Light! Kontaktujte nás pro bezplatné posouzení.