ZELENÉ STŘECHY

/
Zelené střechy

Dokonalé spojení s přírodou


Historie zelených střech je datována již hluboko v minulosti. Jedná se nejen o zajímavou pohledovou záležitost ale také o funkční konstrukci, která má v porovnání s běžnou střechou bezesporu velké výhody. V případě, že je hydroizolace dobře spádovaná a nestojí zde voda, prodlužuje tato konstrukce životnost hydroizolace, neboť ta nepodléhá degradaci UV záření. Plynulý odtok vody je důležitý z toho důvodu, že ve ,,výluhu“ zeminy v loužích na hydroizolaci se výborně daří mikroorganizmům, které hydroizolaci v její životnosti rozhodně nepomáhají.

Co jsou to zelené střechy?

Jedná se o funkční konstrukci, která má v porovnání s běžnou střechou bezesporu velké výhody. V případě, že je hydroizolace dobře spádovaná a nestojí zde voda, prodlužuje tato konstrukce životnost hydroizolace, neboť ta nepodléhá degradaci díky UV záření. Plynulý odtok vody je důležitý z toho důvodu, aby se v loužích na hydroizolaci nemnožili mikroorganismy, které hydroizolaci v její životnosti rozhodně nepomáhají.

Velkou výhodou u zelených střech je to, že během léta odpařující se voda ochlazuje konstrukci střechy a zpomaluje prostup tepla. Díky tomu je v interiéru domu chladněji. Mezi další výhody zelených střech patří produkce kyslíku, absorpce škodlivin ze vzduchu, redukce teplot mezi dnem a nocí, nehořlavost, zmírnění kolísání vlhkosti vzduchu, při správném provedení neomezená životnost, šíření vůně a vytváření životního prostoru pro hmyz a samozřejmě prostor pro rekreaci a odpočinek.

Lepší klima v domě

Odpařující se voda ochlazuje konstrukci střechy a v kombinaci se zpomalením prostupu tepla následkem přidané zeminy je v interiéru domu chladněji.

DSC 24 1200px

Oáza pro vaše okolí

Zelená střecha napomáhá v produkci kyslíku, absorbuje škodliviny ze vzduchu, zmírňuje kolísání vlhkosti vzduchu, šíří vůně a vytváří životní prostor pro hmyz.

DSC 29 1200px
calculator

Zaujala vás tato služba?

Zelená střecha prodlužuje životnost hydroizolace střechy až na 50 let, neboť nepodléhá degradaci díky UV záření.

DSC 28 1200px

Reference

Rodinný dům, Dobrá Voda

Půdní vestavba, Protivín

Rodinný dům, Tábor

Bytový dům, Karlovy Vary

Rodinný dům, Brno

Rodinný dům, Malšice

Zanechte nám zprávu