ZELENÉ STŘECHY

/
/
Péče o zelené střechy

Péče o zelené střechy

 

Jestliže substrát není v době vzcházení rostlin dostatečně vlhký, musí být uměle zavlažován. Když vegetace pevně zakoření a je dostatečně rozvinutá, nevyžaduje extenzivní ozelenění zpravidla už žádnou umělou závlahu.

Ozeleněné střechy s hustým travním polštářem vypařují sice poměrně hodně vlhkosti, ale díky tvorbě ranní rosy jsou zpětně zavlažovány. V dlouhém období sucha, zvláště u strmých střech obrácených k jihu nebo u substrátů s malou hydroakumulační schopností, je umělé zavlažování vhodné. V takovém případě se na hřebeni střechy uloží hadice, z nichž bude voda kapat do substrátu. Může se stát, že některé rostliny uhynou ale extenzivně ozeleněná střecha z vlastních zdrojů zregeneruje.


Zkouška těsnosti

Tuto zkoušku musí provést pokrývač. V každém případě by se měla izolace nejprve prohlédnout. Nejjistější metoda spočívá v tom, že se šroubovákem přezkouší těsnost všech svarů. U střech s atikou a malým sklonem je nejjistější provést zkoušku pomocí stojaté vody. U střech s větším sklonem je zapotřebí dlouhodobějšího deště. Vzhledem k tomu, že se voda může šířit ve střešní konstrukci, respektive izolační vrstvě, je obtížné najít místa průsaků.  Pomoci může metoda elektrického impulsu. Spočívá v tom, že na vlhké místo na spodní straně stropu se připevní elektroda, která se kabelem spojí s pólem opačné polarity vyvedeným na střechu a fungujícím jako senzor. Ten se přikládá na různá místa na střeše a při zvýšené intenzitě proudu je místo průsaku lokalizováno. Metodu je možné použít na přezkoušení těsnosti hotové zelené střechy.

 

Lepší klima v domě

Odpařující se voda ochlazuje konstrukci střechy a v kombinaci se zpomalením prostupu tepla následkem přidané zeminy je v interiéru domu chladněji.

DSC 24 1200px

Oáza pro vaše okolí

Zelená střecha napomáhá v produkci kyslíku, absorbuje škodliviny ze vzduchu, zmírňuje kolísání vlhkosti vzduchu, šíří vůně a vytváří životní prostor pro hmyz.

DSC 29 1200px
calculator

Zaujala vás tato služba?

Zelená střecha prodlužuje životnost hydroizolace střechy až na 50 let, neboť nepodléhá degradaci díky UV záření.

DSC 28 1200px

Reference

Rodinný dům, Dobrá Voda

Půdní vestavba, Protivín

Rodinný dům, Tábor

Bytový dům, Karlovy Vary

Rodinný dům, Brno

Rodinný dům, Malšice

Zanechte nám zprávu