FOUKANÁ IZOLACE

/
/
Výhody foukané izolace

Jaké jsou výhody foukané izolace?


Velkou výhodou foukané izolace je dokonalé pokrytí plochy v konstrukci bez spojů a mezer. Navíc se jedná o pokládku izolace tzv. bez zásahu lidského faktoru, tudíž se nedá poškodit při realizaci v konstrukci. Má tedy izolace stejné vlastnosti a parametry v celé ploše.

Další obrovskou výhodou je aplikace za plného provozu, takže se vám z domova nestane staveniště. Vše se odehrává pouze mezi dodávkou a střešní konstrukcí, kde se hadice vede venkem objektu.

Vlastnosti foukané izolace

Přírodní celulóza, kterou preferujeme a nejčastěji ji doporučujeme našim zákazníkům, je nehořlavá a jedná se přímo o protipožární izolaci. Materiál z přírodní celulózy je navíc hydrofobizován a i když do něj nateče dešťová voda, tak po následném vyschnutí nemění své vlastnosti. Důležitým faktorem, který hraje významnou roli, je sléhavost. Materiál tam v čase nesléhá ani nepodléhá sesedavosti. To ho řadí mezi TOP materiály pro foukanou izolaci.

​​Aplikace foukané izolace

Jedinečná výhoda při realizaci zateplení foukanou izolací je rychlost aplikace. Průměrný rodinný domek jsme schopni zateplit za pouhé 3 až 4 hodiny. U velkých staveb, kde na sebe navazují další stavební práce je to velké plus.

Celá aplikace se provádí za použití foukacího stroje, který funguje na principu obráceného vysavače. Ve spodní části je velké násypka, do které se materiál po rozbalení vloží. V této násypce jsou tzv. rozvlákňovací lopatky, které hrubý granulát rozvlákní, aby nešel do užší násypky ve velkých kusech. Tam se nachází turniket, který posouvá materiál dále k turbínám. Odsud je materiál tlakem vzduchu hnán hadicí o průměru 10 cm do konstrukce a to až na vzdálenost 100 m nebo do výšky 12 pater bytového domu. U takového stroje lze regulovat i množství materiálu, které se dostává do hadic, což je důležité pro stanovení správné objemové hmotnosti materiálu.
DSC 10 - HT Izol - Prvotřídní zateplení a izolace nejvyšší kvality
zelena-usporam-zakladni-varianta-lg
Námi používané materiály splňují požadavky pro získání dotace Nová zelená úsporám Light! Kontaktujte nás pro bezplatné posouzení.

Rychlá aplikace

Průměrný rodinný domek jsme schopni zateplit za pouhé 3 až 4 hodiny! Aplikace foukané izolace se provádí za plného provozu, takže se vám z domu nestane staveniště.

DSC 13 1920px - HT Izol - Prvotřídní zateplení a izolace nejvyšší kvality

Nejlepší izolační materiál

Přírodní celulóza je nehořlavá, díky čemuž plní funkci protipožární izolace. Díky hydrofobizaci do sebe izolace nevsakuje vodu a po čase nesléhá.

DSC 12 1920px - HT Izol - Prvotřídní zateplení a izolace nejvyšší kvality
calculator - HT Izol - Prvotřídní zateplení a izolace nejvyšší kvality

Zaujala vás tato služba?

Díky dostatečnému zateplení foukanou izolací ušetříte až 30% výdajů za vytápění.

DSC 6 1200px - HT Izol - Prvotřídní zateplení a izolace nejvyšší kvality

Reference

Rodinný dům, Košetice

Rodinný dům, Milevsko

Rodinný dům, Chrbonín

Kancelář, Hlasivo

Rodinný dům, Borotín

Dřevostavba, Cep u Třeboně

Rodinný dům, Mnichovice

Rodinný dům, Chýnov

Panelový dům, Tábor

Zanechte nám zprávu

zelena-usporam-zakladni-varianta-lg

Nová zelená úsporám Light

Námi používané materiály splňují požadavky pro získání dotace Nová zelená úsporám Light! Kontaktujte nás pro bezplatné posouzení.