Akustické vlastnosti foukané izolace

Akustické vlastnosti foukané izolace

Jak skvěle Climatizer Plus odolává hluku?
Climatizer plus® má vlastnosti, které vylepšují vlastnosti konstrukcí z hlediska akustiky. To znamená, že jejich aplikací lze více odolat hluku. Jako výplň příček a ostatních konstrukcí tvoří jejich zvuko-pohltivou složku.

Co to znamená zvuko-pohltivý?

Mezi dvě membrány nebo mezi dvě desky lze nafoukat zdravou foukanou izolaci Climatizer Plus. Ta má vlastnosti materiálů, kterými se zvuk skoro nešíří. To se dá ověřit lehkým testem. Pokud poklepete prsty na výplň z polystyrenu nebo PUR pěny ozve se lehký dunivý zvuk. To je pro špatné!

Pomalé šíření zvukových vln

Pokud zaťukáte na foukanou izolaci nevyloudíte zvuk ani kdybyste se snažili sebevíc. Tímto jednoduchým testem lze od sebe odlišit materiály s rychlým a pomalým šířením zvukových vln. Climatizer Plus patří do kategorie druhé, tedy té hluku odolnější. Nejde jen o samotnou vlastnost materiálu. V akustice platí ještě jedno pravidlo. Kudy jde vzduch, tudy jde hluk. Tedy pokud izolace nevyplní všechny detaily a neobalí konstrukce náchylné k šíření zvuku, pak hluk neeliminujete. Vzduchovými mezerami se hluk šíří velmi dobře. Climatizer Plus vyplní každou skulinu, každý detail a ochrání Vás před nežádoucím hlukem.

zelena-usporam-zakladni-varianta-lg

Nová zelená úsporám Light

Námi používané materiály splňují požadavky pro získání dotace Nová zelená úsporám Light! Kontaktujte nás pro bezplatné posouzení.