Zelené střechy a jejich praktické využití

Kvetoucí zahrada, terasa či jen travnatá plocha – tak může zelená střecha vypadat. Na vesnicích skvěle zapadne a domy či chalupy lépe splynou s okolní krajinou. Do zastavěných měst pak zelené střechy vdechují úplně nový život. Pokud stále váháte, zda se do takové střechy vyplatí investovat, přečtěte si, jaké výhody s sebou zelené střechy nesou.

Zelená oáza bez smogu

Víte o tom, že pobyt v přírodě je nejen zdraví prospěšný, ale má pozitivní vliv i na psychiku? Návrat zeleně do měst tak přináší prostor pro relaxaci, má přínosné účinky pro organismus a zpříjemňuje celkový dojem okolí. V zastavěných částech se Vám díky zeleným střechám bude také lépe dýchat – snižují totiž tvorbu smogu! A jak? V rozpálené betonové džungli se teplý vzduch zvedá vzhůru a s sebou vynáší prach a nečistoty ze země. Zeleň však tyto částečky dokáže zachytit.

Kvalitnější životní prostředí díky zeleným střechám

Koncentrace látek, jako jsou oxid uhličitý, oxid uhelnatý a oxid siřičitý je ve městech mnohonásobně vyšší než v přírodě. Zelené střechy však pomáhají toto znečištění vzduchu redukovat, a díky fotosyntéze rostlin se v takovém prostředí vzduch čistí. Díky fotosyntéze se pak ve městech zvyšuje procento kyslíku.
Ruku v ruce s tím jde také zvýšení biodiverzity – zeleň a rostliny poskytují útočiště motýlům a jinému hmyzu, ptákům, hlodavcům a dalším živočichům.

Voda nad zlato

Zelené střechy umějí skvěle pracovat s dešťovou vodou. Běžná střecha totiž způsobí odtok veškeré vody do kanalizace – ta se ale při silných srážkách přetíží, což mnohdy způsobuje nemalé komplikace. U zelených střech se dešťová voda zachytí a dá jí možnost pokračovat v klasickém koloběhu. Díky odpařování vody se také ochlazuje a zvlhčuje okolí, což má opět blahodárně účinky na životní prostředí.

Zelená střecha – méně hluku, méně horka, více pohody

Domy zakryté zelenými střechami se při pěkném počasí tolik nerozpalují a výkyvy teplot mezi dnem a nocí tak nejsou tolik znatelné. Stejně tak skvělý účinek budou mít, pokud zelenou střechu aplikujete na svoji garáž, či přístřešek na auto.

zelena-usporam-zakladni-varianta-lg

Nová zelená úsporám Light

Námi používané materiály splňují požadavky pro získání dotace Nová zelená úsporám Light! Kontaktujte nás pro bezplatné posouzení.