Využití hydroizolace

Voda je jedním z největších nepřátel všech staveb a budov, který se nám do budovy může dostat v jakémkoliv skupenství. A ačkoliv je voda základ života, co se týče staveb, není H2O příliš žádaným hostem.

Řeč tedy není jen o klasických srážkách. Budovy jsou ve většině případů zasazené do země, a tak má vlhkost šanci pronikat i zespodu budovy. Ve všech těchto případech je vhodné použít právě hydroizolaci, která zabrání průniku vody, vzniku vlhkosti a znehodnocení celé budovy.

Na kvalitní hydroizolaci byste měli myslet už na samém začátku. Ať už se jedná o průmyslovou stavbu, rodinný dům nebo jakoukoliv jinou nemovitost, ujistěte se, že zde bude aplikována kvalitní hydroizolace. Do budoucna tak zamezíte prosáknutí vody, udržování vlhkosti uvnitř nemovitost a vzniku plísní. Hydroizolace aplikovaná v základech navíc nechrání nemovitost jen před stékající vodou, ale také vodou podzemní.

Hydroizolace šikmých i plochých střech

Nejčastěji se můžeme setkat s využitím hydroizolace také na střechách, kde nám brání prostupu srážkové vody. Jedná se o nezbytnou ochranu před deštěm a sněhovými pokrývkami.
Kromě toho se může stát také součástí estetického prvku. Ano, řeč je opět o zelených střechách, kde je kvalitně provedená hydroizolace jednou ze základních vrstev.

Nezapomeňte na terasy a balkony

Tyto prostory bývají většinou vodorovné, a tak se v nich často drží voda. S použitím hydroizolace se vyhnete tomu, že by prosakující voda poničila okolní zdi, zatekla do základů a dál poškozovala nemovitost.

Stejně tak důležité a praktické je použití hydroizolace při stavbě bazénů.

Vnitřní prostory – koupelna

Dalším prostorem, kde oceníte použití kvalitní hydroizolace, je samozřejmě koupelna. Díky hydroizolaci se vyhnete vzniku plísní, průsaku vody a poničení stěn či odpadávání dlažby.

Hydroizolace správně plní svou funkci pouze v případě, že je provedena kvalitně. Proto jsou tu pro Vás naši odborníci, kteří Vám rádi poradí s výběrem vhodného materiálu.

zelena-usporam-zakladni-varianta-lg

Nová zelená úsporám Light

Námi používané materiály splňují požadavky pro získání dotace Nová zelená úsporám Light! Kontaktujte nás pro bezplatné posouzení.