Zateplení rovné střechy vyžaduje hydroizolaci

Na rovné střeše se drží voda i sníh, protože nemají, jak odtékat, a čekají na odpaření. U rovné střechy je proto maximálně důležitá dobrá hydroizolace, která zamezí pronikání vlhkosti do domu. Také zabezpečí příjemné klima v létě a zabrání úniku tepla v zimě.


Možností, jak zateplit rovnou střechu je několik. Používají se asfaltové pásy, PVC fólie nebo se může použít stříkaná či nátěrová stěrka. U pásů a fólií je potřeba pečlivě pracovat v místech spojů a izolační materiál se k povrchu střechy lepí. Náší firmě se za roky zkušeností nejvíce osvědčili právě PVC folie, které plně nahrazují staré asfaltové pásy.


Hydroizolační fólie jsou vyráběné z měkčeného polyvinylchloridu a dodávané ve válcích. Součástí systému jsou také poplastované plechy pro klempířské práce, ze kterých se realizují potřebné prvky střech a na ně se pak snadno natavují izolační fólie. Přivaření pásů horkým vzduchem na tyto prvky je stejně pevné jako horkovzdušné přivaření jednotlivých PVC pásů. Další součástí tohoto uceleného systému pro zateplení rovných střech jsou separační podkladní a ochranné textilie, povlakové tvarovky, střešní vtoky, kotvící prvky, tmely, lepidla a další potřebné prvky pro střechu.


PVC izolační fólie můžeme pokládat na jakýkoliv povrch a materiál – beton, dřevo, pěnový polystyrén, asfaltovou krytinu i jiné. Je proto skvělou volbou pro případné opravy staré nebo porušené rovné střechy bez nutnosti demontáže původního podkladu. Také případná vlhkost ze staré střechy nebo odpařování vody z domu nám nemusí dělat přílišné vrásky. Díky nízkému difúznímu odporu tohoto typu hydroizolace, se vlhkost z původní střechy snadno dostane do ovzduší. Zatížení střechy další vrstvou je také minimální, jedná se o slabé 3 kg na m2.


PVC fólie jsou velice odolné vůči stárnutí, v praxi se úspěšně používají již 40 let v různých podnebních pásmech. Skvěle odolávají slunečnímu záření i velmi nízkým teplotám. Rozhraní teplotní odolnosti je u těchto fólií od 80 °C do -30 °C. Jsou velmi dobře chemicky i mechanicky odolné, zvládají díky tomu také silné krupobití. Jsou pevné a silné a zároveň pružné, co umožňuje instalaci na různé podklady, které podléhají objemovým změnám. Jednoznačným plusem je také odolnost vůči polétavému ohni a sálavému teplu podle normy DIN 4102.

zelena-usporam-zakladni-varianta-lg

Nová zelená úsporám Light

Námi používané materiály splňují požadavky pro získání dotace Nová zelená úsporám Light! Kontaktujte nás pro bezplatné posouzení.